Про корал

     Слово “корал” походить з грецької мови, потім воно перейшло в латину – “corallium” і в цьому вигляді дійшло до наших днів. У сучасному світі існують також назви коралів східними мовами: перською – “буссад”, вірменською “буст”, арабською “маріам” та іншими.

     Рифи і атоли коралів зустрічаються в теплих морях на глибині від 3 до 300 метрів. Такі будови коралів знаходяться в Середземному морі біля берегів Італії, Марокко і Тунісу, біля узбережжя малайського архіпелагу, Австралії та Японії. Рідкісні чорні корали відомі біля берегів Гавайських островів, Індії та Китаю. На даний час найбільшим постачальником коралів у світі є Туніс.

     Історія прикрас з коралів сягає корінням у глибоку старовину до найдавніших культур і цивілізацій. Перша, найдавніша, найзагадковіша і розвинена цивілізація Шумерів використовувала коралові прикраси. Їх наступниками у використанні коралів стали фараони і жреці  Давнього Єгипту, а потім еліта Греції та Риму. Особливою повагою користувався рожевий корал, що був символом безсмертя та щастя.

     Корал відноситься до групи гідрогенних ювелірних матеріалів. Він складається в основному з карбонату кальцію, і є продуктом життєдіяльності живих організмів.

     Їх колір залежить не тільки від органічних речовин, які містяться в ньому, а й від освітленості в процесі росту (тобто від глибини проживання). Найпоширенішим є червоне або рожеве забарвлення обумовлене домішками заліза.

     У світі налічують близько 25 видів коралів. Їх вапняні скелети складаються, переважно, з кальциту або арагоніту, а це значить, що вони піддаються обробці.

Коралу приписували цілющі властивості, вважалося, що він оберігає людей від “дурного ока”, отруєнь, виліковує від ряду хвороб. Вважали навіть, що корал, як індикатор, знебарвлюється перш, ніж у власника з’являються симптоми серйозної хвороби. Вчені довели, що корал дійсно містить цінні біологічно активні речовини, що впливають на фізіологічні процеси в організмі людини.

     У комбінації з перлами корал нормалізує менструальний цикл і, як вважають, лікує безпліддя.

     Корал рекомендують також для співаків, лекторів і всіх професій, коли людина працює з голосом, також він допомагає при анемії та астмі.

     Корал добре очищає ментальне та емоційне тіло, допомагає впоратися з гнівом, заздрістю та іншими руйнівними емоціями, що в свою чергу – допомагає оздоровити печінку та очі, повернути зір і омолодити організм.

     Не забувайте про прикраси з коралу, якщо планується серйозна або малоприємна розмова, це допоможе вам залишатися збалансованою і цілісною на ментальному, емоційному, психічному, енергетичному та фізичному рівні.

     Існує багато способів виготовлення прикрас з коралу. Його пресують з коралового порошку і з порошку кальциту, при цьому лікувальні та магічні властивості прикраси залишаються практично тими ж.

     В Європі корал – це символ скромності. Він, як талісман, здатний забезпечити успіх у протилежної статі. Також вважалося, що корал надає людині мудрості, береже володаря від демонів, спокус та “нечистої сили”. Саме тому духовні особи мали коралові чотки, а також коралове намисто підвішували над колисками новонароджених.

     Коралові намиста добре брати у тривалу подорож. Можна сказати, що цей камінь допомагає мандрівникам та робить  шлях вдалим.

     На Сході вірять, що корал приносить щастя. Коралові намиста у різних народів шанувалися, як оберіг від “лихого ока”, демонів, люті, хвороб і нещасть, від стресів і депресії. Він добрий для романтиків, спонукає людину на пошуки пригод, і на подвиги.

     Також корал – це прекрасна весільна прикраса для нареченої: можна вибрати і червоний, і рожевий, і білий корал.